BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the Vivara webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected (10) partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
This innovative suet log bird feeder has the capacity to hold up to 6 suet logs at one time, making it a popular hit with the birds. It has been crafted with care using wood and had a quaint green scalloped style roof which adds to the lovely aesthetics of this feeder.
It is an easy feeder to use, simply push the high-calorie suet logs into the holes of the feeder and watch the birds flock to this fantastic feeder.
| Sku | 932020119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 130 mm |
| Height | 400 mm |
| Length | 100 mm |
| Weight | 0.677 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Colour | Green |
| Material | Wood (FSC® 100%) |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|