BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the Vivara webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
A green children's rake with a wooden handle. Ideal toy for children from about 3 years old who like to play outside or help in the garden.
Raking up leaves, weeds or cur grass is a simple and fun job for a budding young gardener, and this childs size rake is the perfect way to encourage children to help out in the garden.
Material: metal, wood
Dimensions: 14.3 x 5.0 x 80.5 cm
| Sku | 675140190 |
|---|---|
| Brand | Kids in the Garden |
| Width | 182 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 819 mm |
| Weight | 0.333 kg |
| Colour | Green |
| Material | Wood, Metal, FSC® Certified Wood |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|