BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make sure your visit to our website runs smoothly – from remembering your preferences to showing you the right nest box.
Your basket
This ground feeding table reduces the risk of hygiene problems created when birds feed directly from the ground, as it raises the feeding area and can easily be moved around the garden so food is not concentrated in one area.
The stainless steel mesh bottom allows rainwater to drain through, preventing food from becoming damp.
| Sku | 930350119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 402 mm |
| Height | 124 mm |
| Length | 335 mm |
| Weight | 0.798 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Suitable for | House Sparrow, Blackbird, Great Tit, Blue Tit, Robin, Chaffinch, Greenfinch, Starling, Tree Sparrow, Coal Tit, Crested Tit, Goldfinch, Siskin |
| Material | Wood (FSC® 100%) |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|