BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the Vivara webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected (10) partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
This ground feeding table reduces the risk of hygiene problems created when birds feed directly from the ground, as it raises the feeding area and can easily be moved around the garden so food is not concentrated in one area.
The stainless steel mesh bottom allows rainwater to drain through, preventing food from becoming damp.
| Sku | 930350119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 402 mm |
| Height | 124 mm |
| Length | 335 mm |
| Weight | 0.798 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Suitable for | House Sparrow, Blackbird, Great Tit, Blue Tit, Robin, Chaffinch, Greenfinch, Starling, Tree Sparrow, Coal Tit, Crested Tit, Goldfinch, Siskin |
| Material | Wood (FSC® 100%) |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|