BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the Vivara webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected (10) partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
🪻 Peak Season Deals - up to €15 off!
Your basket
The Selo water bowl is beautifully designed and an ideal way to offer water to birds. It's made of ceramic and comes with a metal hanging cord, making it easy to hang from a tree or hook. In freezing conditions, it's advisable not to let the water in our water bowls freeze, as ice expands and can crush the bowl.
| Sku | G-938350119-938360119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 170 mm |
| Height | 120 mm |
| Length | 125 mm |
| Weight | 0.361 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Material | Ceramic |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|