BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make sure your visit to our website runs smoothly – from remembering your preferences to showing you the right nest box.
Your basket
The Berlin metal peanut feeder in black is perfect for our Whole Peanuts, which are high in essential proteins and oils and a perfect Wild Bird Food. Peanuts are a traditional bird food and, being high in essential oil, popular with a wide variety of species.
Also suitable for feeding our Suet Pellets, which are packed with high energy ingredients to provide your garden birds with a vital energy boost.
| Sku | 303180119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 356 mm |
| Height | 450 mm |
| Length | 236 mm |
| Weight | 0.105 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Suitable for | Blue Tit, Great Tit, Coal Tit, Crested Tit, Marsh Tit, Willow Tit |
| Colour | Black |
| Material | Metal |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|